НБУ може випустити електронну гривню на базі інноваційних технологій

416
НБУ планує випустити електронну гривню

Національний банк України заявив, що може випустити електронну гривню на базі інноваційних технологій. Про це розповіли в прес-службі НБУ, передає Інтерфакс-Україна.

«У рамках заходів проекту Cashless еconomy аналізуються можливості використання технологій blockchain для впровадження інноваційної, високозахищеної, ефективної і гнучкої платформи, покликаної задовольнити потреби платіжного ринку країни і вирішити проблемні питання у сфері безготівкового обороту коштів в Україні. Нині Нацбанк працює над можливістю створення такого програмно-технологічного рішення», – розповіли в НБУ.

Також там підкреслили, що реалізація такого кроку дозволить побудувати загальнодержавну, прозору і високоефективну роздрібну платіжну платформу з мінімальними транзакційними витратами і практично миттєвою швидкістю переказу грошей від одного учасника до іншого.

На першому етапі розглядають можливість пілотного впровадження прототипу платформи, а також нового платіжного інструменту.

За словами представників Нацбанку, цього етапу хочуть залучити ініціативних учасників платіжного ринку. Наступні етапи визначать після реалізації пілотного проекту.

Коментарi

Коментарiв