Долар по 30 гривень: чого чекати від бюджетної резолюції і курсу валют

366
Аналітик пояснив, що у курсі валют змінить Бюджетна резолюція

Бюджетна резолюція в принципі розроблена й ухвалена на три роки наперед. Є надія, що Україна, нарешті, переходить до середньострокового бюджетного планування, а не живе одним днем. Про це розповів експерт фінансових ринків, начальник департаменту фінансових досліджень компанії GfK Ukraine Дмитро Яблоновський, оцінюючи ухвалення Основних напрямків бюджетної політики України на 2018-2020 роки (бюджетної резолюції).

«Раніше уряд намагався розробляти якісь середньострокові прогнози, але без успіху. Зараз же є шанс, що стане осмисленим процесом те, що ми плануємо не бюджетний рік, а три роки. Для держави бажано мати не просто план – як нам прожити 2017 рік, а розуміти, що кожного року ми прагнемо до якихось довгострокових цілей», – підкреслив аналітик.

За його словами, закладений у резолюції курс гривні справді привертає увагу, але панікувати не варто.

«Бюджетна резолюція на 2018-2020 роки передбачає, що наступного року курс долара складе 29,3 грн/дол., у 2019 році буде на рівні 30,5 грн за дол., у 2020 році – 31 грн за дол. Такі розрахунки потрібні, щоб звести бюджетні дебет з кредитом. Це питання не прогнозу, а врахування доходів і витрат. Це не означає, що курс обов’язково сягне позначки 30-35 грн/дол.», – пояснив у коментарі Слову і Ділу Яблоновський.

Він також зауважив, що такі показники запропоновано з метою бюджетування, а не реального прогнозування.

«Не варто створювати паніку. Більш того, є навіть тенденції до зміцнення гривні, пов’язані з відносною стабілізацією макроекономічної ситуації в країні. До осені курс валют точно не зростатиме, на початку осені – сезонно, а далі постане питання кредиту МВФ. Отримаємо транш – тиску на курс не буде», – підсумував фахівець.

Коментарi

Коментарiв