Україна пішла на дно у глобальному рейтингу конкурентоспроможності

322

Україна опустилася на 60-те місце у глобальному рейтингу конкурентоспроможності World Competitiveness, втративши за 2014 рік 11 позицій. Про це повідомляє Forbes Україна. Серед ключових факторів, які зумовлюють подальше падіння привабливості України для ведення бізнесу, експерти називають війну на Сході, а також масштабну корупцію і пов’язану з цим критичну забюрократизованість бізнесу в Україні.

Україна пішла на дно у глобальному рейтингу конкурентоспроможності

World Competitiveness – щорічне аналітичне дослідження конкурентоспроможності, яке проводить швейцарський Інститут менеджменту та розвитку. Рейтинг уже чверть століття складають у партнерстві з мережею інститутів і дослідних організацій по всьому світу.
Укладачі рейтингу розмістили держави за спроможністю національних економік створювати і підтримувати середовище, в якому виникає конкурентоспроможний бізнес. У першій трійці списку – США, Гонконґ, Сінґапур. Переваги цих країн – інновації, розвинений фінансовий сектор і ефективна інфраструктура.
Росія перебуває на 45-му місці в рейтингу. Слідом за Україною на 61-й – найнижчій – сходинці розмістилася Венесуела.
Усі опитані Forbes експерти солідарні в тому, що поки не припиняться бойові дії на Донбасі, інвестори будуть дуже обережні з приходом в Україну. Але й окрім стабілізації на Сході, необхідна кардинальна зміна правил гри у вітчизняному бізнесі, без чого неможливий прорив у питанні підвищення конкурентоспроможності вітчизняної економіки.

Коментарi

Коментарiв