Яку суму держава вклала в націоналізований «ПриватБанк»: шокуючі цифри

334
Данилюк пояснив, у скільки країні вилилася націоналізація "ПриватБанку"

Міністр фінансів України Олександр Данилюк розповів, скільки насправді держава вклала у «ПриватБанк» після націоналізації.

Про це він розповів у програмі «Лівий Берег із Сонею Кошкіною».

«Могли бути різні позиції на момент націоналізації: робити це чи ні. Коли рішення було ухвалене, настав час рятувати банк. Ми, як акціонери, маємо забезпечувати стабільність «ПриватБанку». Якщо, за підрахунками, на момент націоналізації потрібно було вкласти 116,8 мільярди гривень, ми це зробили, бо це зобов’язання держави, як власника», – підкреслив очільник Мінфіну.

Окрім цього, аудит виявив, що з «ПриватБанку» було виведено понад 38 мільярдів гривень. За словами міністра фінансів, це є однією зі складових виплат. Окремо держава доплатила банку, щоб довести його до нормативу НБУ.

«Національний банк періодично переглядає нормативи адекватності капіталу, щоб всі банки були капіталізовані та стабільні. Щоб «ПриватБанк» був на рівних умовах з іншими банками, ми маємо докласти ще додатковий капітал», – зазначив Данилюк.

Також він додав, що загальна сума, яку вклали в націоналізований «ПриватБанк» становить 38 мільярдів 565 мільйонів гривень. Вкладення були здійснені після аудиторського висновку, звернення Національного банку до уряду та експертної ради.

Коментарi

Коментарiв