Стало відомо, що просили Коломойський і Боголюбов перед націоналізацією «Привату»

557
Коломойський фактично не виконав жодну із обіцянок перед націоналізацією "ПриватБанку"

У розпорядження ЗМІ потрапили документи, з яких стало відомо, як саме колишні власники «ПриватБанку» Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов передавали банк, і що вони обіцяли уряду та НБУ перед націоналізацією.

2 липня у розпорядження Української правди потрапили документи, які визначили майбутнє «ПриватБанку» і зробили можливою його націоналізацію.

Ідеться про листи колишніх акціонерів банку – бізнесменів Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова – на адресу очільниці НБУ Валерії Гонтарєвої та глави уряду Володимира Гройсмана. Увечері в неділю один із документів, а саме лист до Гройсмана, був опублікований на сайті Міністерства фінансів.

У листах прописані головні зобов’язання колишніх власників, які вони погодилися виконувати, про що свідчать підписи Коломойського та Боголюбова під текстом. Одне з важливих зобов’язань – це реструктуризація кредитів пов’язаних із групою «Приват» компаній перед націоналізованим «ПриватБанком»,

1 липня збіг термін, коли екс-акціонери «ПриватБанку» повинні були реструктуризувати кредити пов’язаних з ними компаній. Вони цього не зробили.

Замість цього протягом червня Коломойський подав до суду серію позовів, направлених проти Кабміну, НБУ та «ПриватБанку».

Отже, судячи з листа до глави Кабінету Міністрів України, екс-акціонери «Привату» пообіцяли виконати три пункти.

  • забезпечити повний та безперешкодний доступ до приміщень та операційних систем банку державним органам, включаючи Фонд гарантування вкладів, Мінфін, Кабмін та їх уповноважених представників, і не перешкоджати їх діяльності в майбутньому;
  • не здійснювати тиск на органи державної влади  та їх уповноважених представників, а також новопризначених керівнків банку при виконанні ними своїх обов’язків;
  • до 1 липня 2017 року забезпечити реструктуризацію кредитів, наданих банком певним юридичним особам. В листі не вказується, яких саме компаній це стосується.

При цьому в пункті №3 передбачена можливість пролонгації терміну реструктуризації кредитів банку до 2018 року. Проте необхідною умовою для такої пролонгації повинна була стати реструктуризація 75% сукупної основної суми відповідних кредитів до 1 липня 2017 року.

Цього, як відомо, не сталося. Про реструктуризацію сторони до цього часу не домовились і, схоже, не збираються. У такий варіант розвитку подій не вірять навіть в Нацбанку.

Із огляду на нинішню ситуацію, коли Коломойський розгорнув наступ в судах, обіцянки у зазначених листах виглядають досить формальними, оскільки кошти пов’язаних компаній акціонери напередодні націоналізації вивели.

Коментарi

Коментарiв