У Кабміні пояснили важливі нюанси пенсійної реформи

625
Міністр соціальної політики України Андрій Рева

В Україні роботодавців зобов’яжуть передбачати робочі місця для людей віком від 45 років. Про це повідомив міністр соцполітики Андрій Рева в інтерв’ю Радіо Свобода.

Зобов’язання планується накласти на підприємства, в яких значаться щонайменше 8 найманих працівників.

«Що стосується гарантій людям, людям передпенсійного віку, в законі передбачили обов’язок всіх роботодавців, які використовують найману працю, чисельністю від 8 працівників і більше, обов’язково передбачати місця для людей віком від 45 років», – заявив Рева.

Водночас, щодо необхідного для виходу на пенсію в 60 років стажу, то, за словами очільника Мінсоцполітики, ті, у кого його немає, будуть отримувати спеціальну державну допомогу до того часу, поки їм не почнуть давати пенсійні виплати.

«Тобто всі, у кого є 15 років страхового стажу, але немає 25-ти, вони будуть звертатися в органи соціального захисту населення, і їм буде призначатися ця допомога», – пояснив урядовець.

Також він підкреслив, що держава не відмовляється від свого обов’язку щодо соціального захисту.

«Просто вона вважає, що той, хто хоче пенсію, повинен мати відповідний страховий стаж, він повинен бути учасником пенсійної програми. Якщо він не є учасником пенсійної програми, не платить внески з різних причин, тоді з ним повинні працювати органи соціального захисту населення, вони не повинні людину залишити без підтримки, але ця підтримка повинна йти вже не за рахунок коштів Пенсійного фонду, вона повинна здійснюватися за рахунок коштів державного бюджету», – підсумував посадовець.

Коментарi

Коментарiв