Пеня і штрафні санкції: що загрожує через борги за комуналку

583
Українці заборгували державі за комуналку 11 мільярдів гривень

Із одного боку, за будь-який ресурс потрібно платити, з іншого – в умовах, коли заробіток і пенсія мінімальні, значна кількість населення просто не може собі цього дозволити. Про це розповів незалежний енергетичний експерт Володимир Саприкін, коментуючи дані Держстату, згідно з якими заборгованість населення за комунальні послуги на початок літа 2017 року становить 11 мільярдів гривень.

«Абсолютно прогнозовано, що борги та неплатежі будуть. Однак до питання покарання боржників варто підходити вкрай обережно. Нарахування пені – питання неоднозначне, але, безперечно, жорсткі санкції, арешти, конфіскація майна, нерухомості є недопустимими. Це аморальний підхід», – підкреслив експерт.

За його словами, неприпустимим також є відключення боржників, особливо в опалювальний період.

Щодо пені, стверджує Саприкін, ситуація непроста. Пеня може бути нарахована в окремих випадках заборгованості, якщо людина не платить тривалий час.

«По-перше, з кожним боржником державі потрібно працювати окремо й у жодному разі не застосовувати «драконівські» репресивні санкції. По-друге, в питанні заборгованості за комунальні послуг найбільш оптимальним варіантом є надання можливості реструктуризації боргів», – зауважив фахівець у коментарі Слову і Ділу.

На його переконання, нинішня заборгованість в 11 мільярдів гривень не є критичною.

«Однак у нас недосконалою залишається система субсидій для населення: комусь не вистачає субсидії, хтось досі має проблеми з оформленням чи нарахуванням. Не вирішили й питання з оформленням боргів. Уряд має менш ніж два місяці, щоб не допустити кризового стану», – підсумував енергетик.

Коментарi

Коментарiв