Влада продовжить підвищувати тарифи під прикриттям реформ – експерт

569
Експерт констатував - неплатоспроможне населення не платитиме "космічні" тарифи

На жаль, економічне обґрунтування зміни тарифів відсутнє. Наразі те, як українцям аргументують у відповідних паперах чергові зміни в тарифній політиці, не має значення. Це обгортка, що має надати алібі для регулятора. Про це розповів експерт із питань енергетики, президент Центру глобалістики «Стратегія XXI» Михайло Гончар, коментуючи затвердження Нацкомісією нових тарифів на гарячу воду та опалення.

«До опалювального сезону ще майже чотири місяці. Якщо не відбудеться дострокових виборів, то тарифи й надалі підвищуватимуться під прикриттям того, що продовжуються реформи. Якщо раптом будуть вибори, то почнеться гра в дбайливу владу, яка для електорату готова забезпечити певне зниження тарифів, абсолютно символічне», – заявив Михайло Гончар.

Проте, додав він, усьому є межа. Якщо населення просто неплатоспроможне, то люди не будуть платити.

«Є прихована логіка владної еліти – в населення «під подушками» лежать певні суми, а через ескалацію тарифів ці гроші можна пустити в обіг нібито з тією метою, щоб кошти запрацювали в економіці», – підкреслив фахівець у коментарі Слову і Ділу.

За його словами, про це не говориться публічно та відкрито, однак у неформальних обговореннях чиновники часто вказують, що громадяни прибідняються й у кожного є якісь резерви, які не працюють на економіку.

«Гроші ж мають працювати в економіці. Якраз один із механізмів – витягнути ці кошти через тарифне підвищення. Це, звісно, хибна позиція, але реальність засвідчує, що керуються саме такою логікою. Владна верхівка, яка декларує свої статки, а ще більше приховує, вважає, що так само роблять і решта 99% громадян, які мають хоч і не мільйонні статки, але певні заощадження. Тому якщо десь є десятки мільярдів «під подушками», їх треба витягнути», – підсумував експерт.

Коментарi

Коментарiв