Чи зміниться курс долара через провал співпраці з МВФ: думка економіста

515
Очільник Комітету економістів України Андрій Новак

Міжнародний валютний фонд поки не надасть України чергового двохмільярдного кредиту. Про те, чого очікувати тепер українцям і чи слід хвилюватися через «обвал» гривні – розповів очільник Комітету економістів України Андрій Новак.

За словами Новака, стабільність гривні не прив’язана до кредитування України Міжнародним валютним фондом.

«Прямих наслідків відтермінування траншу МВФ мати не буде, тому що золотовалютні резерви НБУ зростають, на сьогодні вони складають вже понад 18 мільярдів доларів. Крім того, Україна отримує валютні кошти з інших джерел, продовжуючи співпрацю зі Світовим банком, Європейським банком реконструкції та розвитку, також інші країни надають фінансову допомогу Україні», – підкреслив фахівець у коментарі 24.

Тому, переконаний він, нічого критичного у відтермінуванні траншу нема, а саме відтермінування пояснюється тим, що Україна не демонструє прогрес у виконанні тих 11 «маяків», які сформулював МВФ як умови для надання позики: пенсійна реформа, земельна, реформа судової системи тощо.

Крім того, запевнив економіст, відсутність траншу не вплине і на курс долара, оскільки він не залежить від наявності/відсутності кредиту – він залежить від золотовалютних резервів, а з ними, наголосив Новак, усе гаразд.

Однак, додав експерт, не можна виключати того, що уряд піде на штучну девальвацію гривні.

«Причин для девальвації гривні у нас немає вже більше року. Інша справа, якщо уряд та Нацбанк використає це як привід для штучної девальвації. Не виключено, що відтермінування траншу буде подане як пояснення знецінення гривні, яке, вочевидь, заплановано, бо в держбюджеті передбачений курс 27,2. Плюс нещодавно Кабмін в особі прем’єра подав так звану бюджетну резолюцію на три роки, в якій запланував подальшу девальвацію до 31 гривні за долар. Через розвиток економіки Гройсман не планує наповнити бюджет, а через інфляційний ефект – так», – підсумував фахівець.

Коментарi

Коментарiв