Експерт пояснив, чи готуватися до нового підвищення тарифу на тепло

283
Експерт переконаний - поставки вугілля з США дозводять планувати опалювальний сезон без надзвичайних подій

Подорожчання тарифів на опалення має не лише економічну, але і політичну складову. Минулого року це стало справжнім ударом для багатьох українців, однак збільшення ціни стало стимулом для запровадження мінімальних технологій з енергоефективності, оскільки в Україні досі в енергетиці використовуються застарілі радянські технології. Про це розповів виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Олександр Леонов.

Експерт переконаний – Україна потребує диверсифікації енергоресурсів, щоб під час опалювального сезону не було форс-мажорів. Зокрема, поставки вугілля з США надасть можливість збільшити запаси і планувати опалювальний сезон без надзвичайних подій.

Проте, як запевнив Леонов, без модернізації технологій не буде прогресу.

«Технології нашої енергетики – ще радянські. Все застаріле і неефективне. Втрати при постачанні енергетики споживачам складають 40-50%. Українці, по суті, сплачують за опалення зовнішнього середовища. Але це підвищення тарифів минулого року посприяло запровадженню мінімальних технологій з енергоефективності. Минулий опалювальний сезон був рекордним з точки зору встановлення джерел відновлюваної енергії окремими домогосподарствами», – підкреслив політолог у коментарі 24.

Водночас, за його словами, нові технології призводять до зменшення цих витрат. Зокрема, стали дуже популярними сонячні панелі. Громадяни почали не тільки виробляти електроенергію для себе, а й продавати її.

До того ж, додав фахівець, у Європі теж високі ціни на електроенергію, що спонукає громадян шукати альтернативні джерела.

«Ідеальних реформ не буває. Є проблеми з виконанням. Але навколо питання з енергопостачанням в Україні багато спекуляцій. Якщо реформи проводити, то зрештою буде позитивний результат. В цьому болоті поступово з’являється проточна вода. Треба зламати колишню систему, і тоді є шанс, що років через двадцять країна стане більш-менш нормальною», – резюмував експерт.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв