«Газпром» оскаржив штраф на 172 млрд у Верховному Суді України

272
Російський «Газпром» оскаржив штраф на 172 мільярди у ВСУ

Російська компанія «Газпром» звернулася до Верховного Суду України із заявою про перегляд рішення Вищого господарського суду, яким той відхилив касаційну скаргу компанії на рішення щодо стягнення з неї штрафу і пені, накладених Антимонопольним комітетом, в загальному розмірі 172 мільярди гривень.

Про це йдеться в ухвалі суду від 15 серпня, передають Українські новини.

У рамках примусового стягнення боргу за цим рішенням суду Державна виконавча служба вдалася до арешту 40,2% акцій ПрАТ «Газтранзит» (Київ), які належать «Газпрому». Було заарештовано 79,877 млн ​​гривень дивідендів, що підлягають сплаті «Газпрому» від участі в ПрАТ «Газтранзит», а також корпоративні права та майно ТОВ «Газпром збут Україна».

Пізніше «Газпром» домігся скасування списання 79,9 млн гривень дивідендів від «Газтранзиту». Судові тяжби з приводу примусового стягнення боргу досі тривають.

Нагадаємо, 22 січня 2016 року АМКУ оштрафував «Газпром» на суму в розмірі 85,966 млрд гривень за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту газу.

Спочатку «Газпром» намагався безуспішно домогтися скасування рішення АМКУ через суди, однак його позов так і не був прийнятий.

5 жовтня 2016 року АМКУ звернувся до суду з вимогою стягнути з «Газпрому» штраф і пеню в сумарному розмірі близько 172 млрд гривень.

У того ж року АМКУ виграв суд, це ж рішення було підтверджено апеляційною та касаційною інстанціями.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв