«Борг Януковича» таки зведе Україну й Росію в суді

236
17 лютого Міністерство фінансів Російської Федерації подало позов до Високого суду Лондона з проханням стягнути з України борг загальною сумою 3 мільярда доларів.

«Борг Януковича» таки зведе Україну й Росію в суді
«Ми багато разів заявляли про готовність обговорювати можливість двостороннього позасудового врегулювання питання погашення Україною своїх зобов’язань перед Росією. Але, на жаль, українська сторона виявилася не готовою вести переговори в форматі «доброї волі», до чого її закликали не тільки ми, а і МВФ. Тому єдине вирішення питання  − звернення до суду, що ми і зробили», − заявив в інтерв’ю РИА Новости міністр фінансів РФ Антон Сіуланов. 
Нагадаємо, 2013 року Російська Федерація надала Україні єврооблігації на суму 3 мільярда доларів у якості винагороди колишньому Президенту Віктору Януковичу за відмову від підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Президент РФ Владімір Путін обіцяв «гаранту» 15 мільярдів доларів, проте, обурений подіями Євромайдану, віддав лише частину обіцяних коштів.
2015 року українська влада домоглася реструктуризації значної частини євробондів, таким приватні кредитори списали 20% боргу. Проте Кремль оголосив, що РФ, як офіційний кредитор, вважає пропозицію України обурливою. У відповідь на таку заяву українська сторона запровадила мораторій на виплату «боргу Януковича».

Коментарi

Коментарiв