Нардеп «забув» задекларувати швейцарську пенсію і британську зарплату у 500 тис дол

327
Нардеп Костянтин Жеваго приховав величезну суму доходу

Позафракційний народний депутат і бізнесмен Костянтин Жеваго не вказав у своїх електронних деклараціях за 2015 і 2016 роки 480 тисяч доларів заробітної плати від британської компанії і майже 7 тисяч швейцарських франків пенсії.

Про це повідомляє прес-служба Центру протидії корупції (ЦПК).

Таким чином, Жеваго «забув» уточнити в деклараціях, що є кінцевим бенефіціарним власником компанії Ferrexpo PLC, зареєстрованої у Великій Британії, а також те, що з 2007 року працює там на посаді виконавчого директора.

Замість цього в електронних деклараціях народного обранцяза 2015 і 2016 роки вказано лише, що він «опосередковано» володіє акціями Ferrexpo PLC – через сінгапурський трастовий фонд Minco Trust.

Розділи про вигодоодержувача власності і сумісництво в обох деклараціях Жеваго не містять жодного запису. Як і відсутня інформація про дохід від такого сумісництва.

Як свідчать витяги з британського бізнес-реєстру Companies House, у звіті компанії Ferrexpo PLC за 2016 зазначається, що її мажоритарним акціонером є компанія з Люксембургу Fevamotinico Sarl.

Одноосібним власником люксембурзької фірми є компанія The Minco Trust. Саме через цей траст, відповідно до е-декларації, Жеваго володіє британською Ferrexpo PLC.

Крім того, зі звіту британської компанії можна дізнатися, що Жеваго займає посаду виконавчого директора Ferrexpo PLC, де за 2015 рік отримав загальний дохід у розмірі 244 тисяч доларів, із яких заробітна плата – 240 тисяч доларів, а пенсія – 3,8 тис. швейцарських франків.

За 2016 рік Жеваго отримав від Ferrexpo PLC 243,2 тисячі доларів загалом: 240 тисяч доларів – зарплата, а також 3,1 тис. швейцарських франків пенсії.

Інформацію про сумісництво народного депутата можна знайти і на офіційному сайті компанії Ferrexpo PLC, однак у електронній декларації така інформація відсутня.

«Жеваго уникає будь-яких згадок про власну британську фірму, посаду в якій поєднує з депутатством. Це – подання завідомо недостовірних відомостей у декларації. За Кримінальним кодексом, відповідальність за «брехню» у декларації – до двох років позбавлення волі. У цьому конкретному випадку Жеваго загрожує і кримінальна, і адміністративна відповідальність, адже дохід, про який він «забув» згадати в декларації, в рази перевищує поріг, визначений законодавством», – підкреслили у Центрі протидії корупції.

До того ж, сам факт сумісництва загрожує нардепу конфіскацією всіх цих доходів, тому він і не став вносити ці відомості в декларацію.

Піймали народного депутата Костянтина Жеваго на брехні в деклараціях. Проаналізувавши бізнес-реєстр британських компаній…

Опубліковано Центр Протидії Корупції 28 серпня 2017 р.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв