Мін’юст хоче вдвічі більше грошей на пенітенціарну систему

298
На будівництво в Україні нових слідчих ізоляторів може знадобитися понад 150 млн доларів

На пенітенціарну систему в Україні виділено 3,7 млрд грн, що становить лише 44% від її потреб. Про це заявив заступник міністра юстиції Денис Чернишов.

«На всю систему нам дають 3,7 млрд. Це 44% від потреби. Плюс знадобилося б іще 1,1–1,2 млрд гривень на зарплати, щоб вийти приблизно на рівень із поліцією: близько 7 тисяч гривень для молодшого інспектора», – підкреслив Чернишов в інтерв’ю Дзеркалу тижня.

Також він підтвердив, що на ремонт СІЗО коштів немає з 2014 року.

«Якщо називати цифру необхідних коштів взагалі, вона буде космічна. Такими, які відповідають міжнародним стандартам, визнані лише близько 2% будівель. Найдавніша будівля – 1614 р. Лук’янівське СІЗО – 1859-го. ККД мереж, труб, теплотрас рухається до нуля. Ремонтувати безглуздо», – стверджує посадовець.

За його словами, на будівництво в Україні нових слідчих ізоляторів може знадобитися понад 150 млн доларів.

«В усталеній світовій практиці побудова нового СІЗО Ґрінфілд коштує приблизно 10 тисяч доларів на одного ув’язненого. Оскільки вартість праці й будматеріалів у нас трохи нижчі – близько 8 тисяч доларів. На цей час у СІЗО перебувають близько 19 тисяч ув’язнених. Перемножимо й отримаємо 152 млн доларів: стільки потрібно коштів на будівництво нових СІЗО», – підсумував чиновник.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв