Конгрес США: національний борг виходить з-під контролю

261

Державний борг США, який продовжує збільшуватися і складає близько 18 трлн. дол., що майже дорівнює ВВП країни, може стати перешкодою для зростання американської економіки протягом наступних 10 років, а це може спонукати уряд Сполучених Штатів позичати ще більше, – зазначає із посиланням на доповідь бюджетного управління Конгресу США впливова The Washington Time.

Конгрес США: національний борг виходить з-під контролю

Конгресмени рекомендують терміново розпочати скорочення бюджету або збільшити оподаткування, інакше відкладання жорстких економічних заходів призведе до ще гірших наслідків.
У доповіді державні інвестиції, які складають половину від приватних, охарактеризовано як неефективні, а практика перерозподілу фінансів на користь бідних верств населення, на думку Конгресу, гальмує розвиток економіки.
«Наш національний борг виходить з-під контролю», – вважає голова Комітету з бюджету Палати представників Том Прайс.
Конгресмени дивляться з оптимізмом у найближче майбутнє: на їхню думку, тенденція дають надію очікувати, що американська економіка вийте з тривалого спаду, який почався ще за Джорджа Буша-молодшого. Однак старіння населення, зростання витрат на охорону здоров’я і дедалі щедріші обіцянки державної допомоги можуть зламати ці позитивні очікування, прискорити накопичування великого боргового навантаження, яке стане гальмом для зростання економіки США.
Додамо, 2014 року США втратили статус найбільшої економіки у світі на користь Китаю: обсяг ВНП у Китаї торік склав 17,6 трлн дол, а в США – 17,4 трлн дол.
За матеріалами Finance.UA

Коментарi

Коментарiв