Обіцянки про підвищення мінімалки до 5 тисяч нереально виконати – економіст

302
Українцям усе таки не підвищать мінімалку до 5000?

В Україні вже неодноразово звучали заяви про підвищення мінімальної зарплати до 5000 гривень, однак чи може влада насправді ці здійснити – пояснив економічний і фінансовий експерт Андрій Блінов.

За словами Блінова, нині ми маємо серйозну проблему, яка полягає в тому, що наслідком підвищення мінімалки до 3200 гривень було підвищення низки не стільки цін, скільки тарифів.

«Був скандал довкола підвищення квартплати, який пояснювали тим, що тепер усі двірники, співробітники жеків мають отримувати заробітну плату щонайменше 3200 гривень. Те саме стосується лікарень, інших установ», – нагадав фахівець у коментарі Слову і Ділу.

Він також зауважив, що нині звучать заяви про підвищення й до 5 тисяч гривень, але більш-менш реалістичне підвищення, до 3700 гривень, пропонує уряд.

«Підвищення з 3200 до 3700 гривень, тобто на 500 гривень, буде компромісним варіантом між забаганками депутатів і можливостями бюджету», – стверджує фінансист.

«Уряд очікує 12% інфляції в бюджеті, це більше, ніж прогнозував НБУ (8%). Уряд намагається показати, що готовий підняти зарплату на 500 гривень. Це приблизно 15%. Тобто трохи прискореним темпом зростатиме зарплата. Загалом, це відповідає економічному фактору: якщо взяти інфляцію, додати 2% економічного зростання, то можемо отримати такий показник», – пояснив експерт.

Він переконаний – ця пропозиція слушна, однак для підвищення до рівня 4-5 тисяч гривень економічного підґрунтя немає. До того ж, прогнозує Блінов, це вестиме до значного підвищення тарифів, оскільки там значною мірою використовується база плюс додаткові витрати з бюджету.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв