Bloomberg підрахував суму судових позовів між Україною та РФ

226
Один із провідних світових постачальників фінансової інформації Bloomberg підрахував, що сума судових позовів між Україною та РФ досягла позначки приблизно в 100 мільярдів доларів.

Аналітики компанії зазначили, що навіть у разі завершення конфлікту на Донбасі українська й російська сторони лише активізують юридичну боротьбу. Особливо принциповим для РФ є повернення 3 мільярдів доларів, які насправді 2013 року були винагородою для Віктора Януковича за відмову від підписання Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом. Експерти спрогнозували, що судова тяганина щодо цього питання триватиме від 18 до 24 місяців.
Bloomberg також нагадав про обіцянку Президента Петра Порошенка подати позов до Міжнародного суду в Гаазі щодо анексії Росією Кримського півострова на суму більше ніж 1 трильйон гривень, або ж 37 мільярдів у доларовому еквіваленті.
Також позов проти російського «Газпрому» на суму понад 25 мільярдів доларів подала компанія «Нафтогаз України», яка стверджує, що їй довелося переплатити за поставки палива. Крім того, українське підприємство планує відшкодувати збитки, завдані анексією Криму.
У свою чергу «Газпром» подав позов проти «Нафтогазу України» до Стокгольмського арбітражного суду у зв’язку з відмовою імпортувати газ загальною сумою понад 30 мільярдів доларів.

Коментарi

Коментарiв