«Не на зарплату»: у мережі показали розкішне життя відомої судді

336
Журналісти з'ясували цікаві деталі про життя відомої судді

Суддя Верховного Суду України і фіналістка конкурсу до Верховного Суду Наталія Лященко пройшла відбір на посаду попри негативну репутацію членів сім’ї судді і складність пояснення походження задекларованих доходів.

Про це йдеться у розслідуванні Prosud.

Відповідно до офіційного досьє кандидатки, вона все життя працювала на державних посадах. Безпосередньо суддівську кар’єру Наталія Лященко почала 1987 року з посади народного судді Мінського районного суду Києва.

Увагу журналістів особливо привернула Декларація родинних зв’язків судді Лященко. Її чоловік Олександр Гриненко також є суддею і працює в Апеляційному суді Київської області. Під час Революції гідності він очолював Апеляційний суд Київської області, який підтверджував рішення судів першої інстанції про позбавлення автомайданівців водійських прав.

До переслідувань учасників мирних акцій протесту був також причетний і пасинок Наталії Лященко – Олександр Гриненко-молодший, який тоді працював прокурором Оболонського району. Останній брав участь у судових засіданнях за кримінальними провадженнями щодо учасників масових акцій протесту.

Щодо майна і доходів Наталії Лященко, то, проаналізувавши декларації судді за 2013, 2014, 2015 і 2016 роки, зрозуміло, що основними доходами її та її чоловіка були суддівські заробітні плати, а також матеріальна допомога, яку подружжя отримувало всі ці роки.

У власності Лященко є квартира площею 85 метрів квадратних у багатоповерхівці на столичній Оболоні.

Іще однією квартирою в цьому ж будинку володіє і пасинок Наталії Лященко, її йому подарував батько – Олександр Гриненко. Вказана вартість цього подарунка – близько 950 тис. грн.

Крім того, у спільній власності судді Лященко та її дочки перебуває ще одна квартира в Києві площею 76 метрів квадратних. Відповідно до інформації ЗМІ, вона також розташована на вулиці Героїв Сталінграда.

Згідно з декларацією, у власності Гриненка є 2 земельні ділянки площею 50 соток в Вишгороді, Київській області та земельну ділянку 10 соток у самому Києві.

Відповідно до Державного реєстру прав на нерухоме майно, у власності чоловіка судді перебуває будинок у Вишгороді площею 114 квадратних метрів, переданий йому у спадок. Однак у декларації судді цей будинок вказано, що не введений в експлуатацію і вдвічі більший за площею – 290 квадратних метрів.

У своїх поясненнях суддя Лященко повідомила, що будинок її чоловік отримав у спадок після смерті матері і брата, а в 2000-2010 роках на кошти сім’ї була проведена надбудова до цього будинку. Однак, відповідно до даних програми Google Earth, добудова була проведена 2009 року.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв