Нові рахунки на воду і тепло: кому доведеться платити більше

441
Українців попередили про нову схему рахунків за тепло і воду

Українцям у майбутньому виставлятимуть рахунки за воду і тепло по-новому у зв’язку з набуттям чинності Закону «Про комерційний облік комунальних послуг».

Про це повідомляє Сегодня.

У Кабінеті Міністрів України стверджують, що мета нових правил – домогтися, щоб ресурс води і тепла, який заходить у будинок, оплачувався на 100%. Зокрема, він виділяє два види обліку тепла, холодної та гарячої води: вузол комерційного обліку (загальнобудинковий) і вузли розподільного обліку (квартирні).

Водночас різниця між показниками будинкового лічильника та сумою показань квартирних буде розподілена між усіма мешканцями будинку.

Відповідно, якщо, згідно з показаннями загальнобудинкового лічильника, в будинок зайшло 16 куб. м холодної води, а загальне число показань усіх квартирних лічильників склало 15 кубів, то різниця в 1 куб буде поділена на всі квартири.

«Якщо гаряча вода вилилася через діряву трубу в підвалі, за це в кінцевому підсумку доведеться заплатити всім споживачам. Тому співвласникам багатоквартирного будинку слід дбати, як і раніше, про якісне обслуговування і справному стані внутрішньобудинкових мереж», – зазначають в КМУ.

Однак, якщо в будинку є мешканці без лічильників, то люди з приладами обліку будуть платити по ним, а на інших буде розподілятися обігрів загальних територій і, умовно, діряві труби водопостачання.

За словами очільника ДТЕК ЕСКО Євгена Бушми, від нового закону для простого споживача є і низка вигод: «Після установки лічильників всі будуть платити тільки за фактично спожиті енергоресурси, а не абстрактні, певним розрахунковим або нормативним методом».

За його словами, домогтися реальної економії можна тільки при комплексному підході.

«Набір енергоефективних товарів дозволяє заощадити до 50% витрат на електроенергію за рахунок використання двозонного лічильника, LED-лампочок, розумних розеток та інструкції з порадами щодо економії, яка дозволяє на рівні квартири організувати елементи енергоменеджменту», – підкреслив Бушма.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв