«План Маршалла» для України: в Раді озвучили вимоги ЄС до Кабміну

394
В ЄС вимагають від Кабміну представити технічний план з надання Україні фінансової допомоги

Кабінет Міністрів повинен до 24 вересня доопрацювати і представити технічний план з надання Україні фінансової допомоги в рамках «Плану Маршалла». Про це повідомила очільниця парламентського комітету у закордонних справах Ганна Гопко.

«Уряд відповідно до доручення сьогодні створеної спільної робочої групи (до неї увійшов екс-прем’єр Литви, один із авторів «Плану Маршалла» Андрюс Кубілюс – ред.) повинен напрацювати за пропозиціями різних міністерств перший драфт – бачення «Плану Маршалла». Потім цей драфт, як сказав Степан Іванович (віце-прем’єр Кубів – ред.) буде представлений на парламентських комітетах економічного розвитку Іванчука, Галасюка і у закордонних справах», – розповіла Гопко в інтерв’ю Сегодня.

За її словами, «українській владі потрібно працювати як одній національній збірній».

«Уряд може прийти і сказати, що потрібно прийняти, наприклад, закон про концесії, або про відновлення довіри до банківської сфери. Тобто, у кожного своя роль. Адміністрація президента, яка більше відповідає за політичний діалог з канцлером Меркель, Макроном, обговорює політичні домовленості про фінансування. Уряд займається наповненням, під які проекти будуть виділятися гроші. А парламент – законодавчими ініціативами», – зауважила нардеп.

Також вона додала, що в листопаді цього року перед самітом Східного партнерства, який буде в Брюсселі, українська делегація має представити свої напрацювання, які повинні бути офіційно затверджені на саміті.

«Ось уже є драфт резолюції, який розглядається у комітеті із закордонних справ Європарламенту. І тут, зокрема, ви можете чітко бачити написано: «Імплементація Нового європейського інвестиційного плану для України та інших країн-членів програми Східного партнерства…». Тут же іще написано: «Єврокомісія спільно з Європейським інвестиційним банком…». Тобто цим вони вже фактично дають доручення Єврокомісії опрацьовувати механізми імплементації Нового європейського інвестиційного плану для України», – резюмувала парламентар.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв