Кіпр заробив мільярди продажем паспортів ЄС багатим українцям і росіянам – ІноЗМІ

780
Українські багачі віддають шалені кошти за паспорт ЄС

Із 2013 року Кіпр заробив близько 4 мільярдів євро, надаючи своє громадянство багатим мешканцям Росії та України. Ідеться про мільйонерів, які готові були за паспорт ЄС викласти як мінімум 2 мільйони євро. Про це пише The Guardian.

Згідно з інформацією видання, головною умовою для отримання громадянства є необхідність купити нерухомості на 2 мільйони євро, або інвестувати у державну компанію чи держоблігації на суму 2,5 мільйон євро. Жодних умов щодо необхідності знання мови чи місця проживання більше не існує, окрім візиту раз на сім років.

Загалом лише за 2016 рік Кіпр видав понад 400 паспортів.

Журналісти підкреслюють, що таким чином громадянство ЄС отримали російські олігархи та представники української еліти, яких звинувачують у корупції. Видання не називає їхні імена, вказуючи лише, що серед них – колишній депутат Держдуми РФ та засновники найбільшого комерційного банку України.

До слова, до 2013 року громадянство Кіпру видавалося на власний розсуд міністрами країни.

Одним із тих, хто у такий спосіб отримав громадянство ЄС, є російський мільярдер Міхаіл Риболовлєв, якому преса приписує тісні зв’язки з президентом США Дональдом Трампом.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв