ВРУ хоче суттєво збільшити штрафи за нетверезе водіння

310
Українцям доведеться платити більше за водіння у нетверезому вигляді

У Верховній Раді України зареєстрували законопроект, у якому народні обранці пропонують посилити боротьбу з нетверезими водіями.

У тексті законопроекту № 6679 ідеться про те, щоб надати поліції право проводити систематичні перевірки водіїв на стан алкогольного сп’яніння.

У проекті підкреслюється, що у зоні проведення перевірки правоохоронцями буде встановлено відповідний знак, і зупинка/розворот транспортного засобу перед ним передбачає обов’язковий огляд водія на стан алкогольного сп’яніння. Рішення про майбутню перевірку прийматиме керівник патрульної поліції.

Відповідно, якщо законопроект ухвалять, водії платитимуть штрафи не за перший/другий раз, а за кількість алкоголю в крові.

Якщо у порушника виявиться від 0,2 до 0,5 проміле – штраф становитиме 10200 гривень (600 неоподаткованих мінімумів).

Якщо 0,5-1 проміле – штраф у 10200 гривень, а також – позбавлення прав на рік.

За 1-2 проміле алкоголю у крові доведеться сплатити штраф у 20400 гривень, а також порушника буде позбавлено водійських прав терміном на 3 роки.

Більше 2 проміле у крові – штраф 40800 гривень та позбавлення прав терміном на 3 роки.

А якщо протягом року порушника зупинять ще раз, а у крові 0,5 і більше проміле – штраф 40800 гривень і позбавлення прав терміном на 10 років.

Законопроект складено, оскільки лише протягом останніх півроку за статистикою складено 46 тисяч протоколів за водіння в стані алкогольного сп’яніння. У Всесвітній організації охорони здоров’я також наголошують – саме алкоголь є однією з найчастіших причин ДТП.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв