Україна наклала штраф у 2,7 млрд грн. на російські авіакомпанії

292
Авіакомпанії Росії оштрафували на понад 2,7 мільярдів гривень

Державна авіаційна служба України наклала на російські авіакомпанії, які літають до окупованого Криму, вже понад 20 тисяч штрафів на загальну суму 2,72 мільярди гривень.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

У Державіаслужбі нагадали, що Указом Президента України від 16 вересня 2015 року введено в дію рішення РНБО про застосування персональних санкцій до юридичних осіб, зокрема до авіакомпаній Російської Федерації.

Відповідно до інформації відомства, таких порушників-авіакомпаній РФ налічується понад 40. Санкція за кожне порушення – штраф у розмірі 8 тисяч неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (136 тисяч гривень).

Факти правопорушень фіксують за даними автоматизованої системи управління повітряним рухом Aircon 2100.

Щодо механізму стягнення Державіаслужба наголошує, що, згідно з Повітряним Кодексом України, якщо штраф не сплачено у 15-денний термін з моменту отримання постанови про його накладення, примусове стягнення здійснює Державна виконавча служба.

Станом на 15 вересня 2017 року з зазначеної суми в 2,7 млрд грн. жодна штрафна санкція не була сплачена. Державіаслужба спільно з Мінінфраструктури та МЗС у рамках компетенції звертається до міжнародних судів для стягнення зазначеної заборгованості та запобігання подальшим порушенням повітряного простору України

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв