Мінінфраструктури підрахувало збитки від блокади російських фур

160
Керівник Департаменту автотранспорту Міністерства інфраструктури України Роман Хміль назвав приблизну суму збитків від блокади російських вантажівок.

Нагадаємо, певний час активісти блокували проїзд вантажівок із РФ, вимагаючи заборонити діяльність російського бізнесу на території України. Влада обох країн домовилися про тимчасове врегулювання цього питання, але деякі протестувальники заявили про можливе відновлення акції.
Роман Хміль наголосив, що блокування транзиту з Російської Федерації загрожує не лише масштабними збитками, але і втратою репутації держави. Він закликав активістів усвідомлювати різницю між поняттям транзиту і двосторонніх перевезень між Україною та РФ. 
Хміль підкреслив, що Кремль може відповісти на українську акцію нашими ж методами, тому вітчизняні виробники залишаться без можливості переправляти свої товари до країн Азії суходолом.
«Збитки у зв’язку з автомобільним транзитом через РФ становитимуть понад 50 мільярдів гривень. На двосторонніх автоперевезеннях до Росії ми втратимо більше 2 мільярдів гривень, на залізничному транзиті – близько 10 мільярдів. Груба оцінка втрат – 15 мільярдів гривень транспортних доходів і мінімум 100 мільярдів гривень від продажу наших товарів на експорт. Боюсь, що насправді ця сума буде значно більшою», – цитує ТСН чиновника.

Коментарi

Коментарiв