Скасування роумінгу з ЄС може спричинити підняття тарифів на зв’язок в Україні

377
Про підтримку скасування роумінгу заявили лише «3Mob» і Vodafone

Європейський парламент у листопаді може затвердити рішення про скасування плати за роумінг у мобільному зв’язку між Європейським Союзом і Україною.

Про те, які наслідки це матиме, пише Сегодня.

За словами експертів, якщо Україна і Європа домовляться про «без роумінг», зв’язок для українців всередині країни може подорожчати.

У Національній комісії з регулювання зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) вже заявили про готовність скасувати роумінг до 2020 року, однак для втілення «безроумінгу» НКРЗІ потрібно домовитися про умови зниження ставки інтерконекту з європейським регулятором і українськими операторами.

За словами консультанта операторів телекомунікацій Романа Хімича, через «без роумінг» українські оператори будуть недоотримувати приблизно 1 млрд грн на рік. Українські мобільні оператори втратять єдине джерело валютних доходів – оплату від європейських партнерів.

Водночас європейські оператори отримають від цього вигоду: «Сальдо розрахунків із роумінгу між нашими та європейськими операторами на користь України. Скасування роумінг платежів автоматично обнулить сальдо або зробить його негативним для нас».

Відповідно, тарифи всередині країни можуть вирости. Мільярд збитку може лягти на плечі українських абонентів за рахунок підвищення внутрішніх тарифів. На такий крок уже пішли оператори балтійських країн, які по доходах і чисельності абонентів не можуть конкурувати з великими європейськими компаніями.

Який встановлювати тариф – визначає оператор. Тому компанія може просто запровадити високі тарифи на дзвінки абонентам іншої мережі.

Наскільки швидко в Україні з ЄС оголосять «без роумінг», залежить від успішності переговорів НКРЗІ з європейським регулятором і українськими компаніями. Наприклад, деякі оператори країн Балтії, Фінляндії, Бельгії отримали від європейського телеком-регулятора право встановлювати роумінгові надбавки до домашніх тарифами. А оператори Польщі, Іспанії та Італії домагаються скасування вимог щодо скасування надбавок за роумінг, оскільки це негативно впливає на їхні доходи.

Проти «безроумінгу» можуть виступити і українські компанії. Поки про підтримку ініціативи заявили лише «3Mob» і Vodafone.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв