Кіберполіція попереджає про нові способи СМС-шахрайства

454
Шахраї вигадали новий спосіб виманювання коштів

Кіберполіція України попередила про нові схеми шахрайства з метою отримання доступу до банківських рахунків українців, які злочинці використовують, підміняючи перші три цифри номера телефону (відповідного коду оператора або стаціонарних номерів).

Про це повідомила прес-служба Департаменту кіберполіції НПУ.

«Зловмисники діють зазвичай за наступною схемою: використовуючи послугу телекомунікаційних операторів щодо підміни номеру (перших трьох цифр коду оператора), під виглядом банківської установи розповсюджують СМС-повідомлення з інформацією про блокування банком платіжної картки. Для вирішення питання щодо «розблокування» картки, вони пропонують зателефонувати на вказані у СМС номери телефонів», – пояснили схему фахівці.

Потім, коли власник платіжної картки телефонує за цим номером, злодії випитують всю інформацію про номер картки, CVV-код, пароль до інтернет-банкінгу та інші дані, видаючи себе за банківських працівників.

Шахраї, володіючи цією інформацією, знімають усі заощадження, перераховуючи їх на підконтрольні банківські рахунки.

«Звертаємо увагу, що здебільшого шахраї використовують номери різних операторів мобільно зв’язку та стаціонарних телефонів. Слід зазначити, що практика виявлення злочинів такої категорії свідчить про те, що геолокація більшості номерів телефонів, які використовуються злочинцями, знаходиться на тимчасово-окупованій території Донецької та Луганської областей», – ідеться у повідомленні.

Із огляду на цю ситуацію експерти з Департаменту кіберполіції рекомендують не надавати будь-які свої персональні дані стороннім особам, а в разі отримання подібного повідомлення, у першу чергу звертатися до банківської установи, в якій ви обслуговуєтесь.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв