НБУ лякає країну ризиками криптовалют

298
Нацбанк лякає українців ризиком від криптовалют

Національний банк України попередив про ризики використання криптовалюти, оскільки її статус іще не визначено і НБУ продовжує роботу над цим питанням.

Про це повідомив керівник проектів та програм департаменту відкритих ринків Національного банку Емал Бахтарі під час круглого столу, присвяченого криптовалюті, передає УНІАН.

«Як державний орган, який ще працює над визначенням цього явища, ми попереджаємо про ризики. Тому ми зобов’язані, з урахуванням фінансової грамотності населення, попередити всіх», – зазначив представник НБУ.

За його словами, поки не визначено статус криптовалюти, за будь-які операції з криптовалютою користувач особисто несе відповідальність за свої кошти: «Криптовалюта – це вкрай ризикована річ. Хочете грати з інструментом, де незрозуміло, захищений він чи ні від хакерських атак, від шахрайства, від обману? Все, що ви робите з вашими грошима, це все під вашу відповідальність».

Бахтарі також підкреслив, що при визначенні статусу криптовалюти враховуватимуться рішення, прийняті провідними регуляторами світу.

«Найближчим часом якісь рішення ухвалюватимуть. Враховуватимемо ті рішення, які прийматимуть, можливо, на рівні Європейського центрального банку, на рівні Єврокомісії. Самі досліджувати, й те, що рекомендують інші, й ми зробимо публічну заяву (про статус криптовалюти – ред.), але коли це буде – не знаю», – додав посадовець.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв