У Раді пропонують легалізувати криптовалюти

355
Нардепи, на противагу НБУ, хочуть легалізувати криптовалюту

Народні депутати запропонували Верховній Раді України легалізувати оборот біткоіну та інших криптовалют.

Про це ідеться у законопроекті №7183, зареєстрованому в парламенті 6 жовтня.

Так, державне управління у галузі обігу криптовалют пропонується покласти на Національний банк України.

Для цього планується доповнити закон «Про Національний банк України» пунктом, щонаділяє НБУ функціями визначення порядку створення та діяльності криптовалютної біржі, моніторингу всіх криптовалютних транзакцій, порядку ідентифікації суб’єкта криптовалютних операцій.

Згідно з проектом, держава не несе зобов’язань, а також не відшкодовує вартість криптовалюти у разі її знецінення або втрати з будь-яких інших причин.

Крім того, автори законопроекту хочуть зобов’язати суб’єктів криптовалютних операцій, тобто криптовалютні біржі, користувачів системи блокчейн, власників криптовалюти і майнерів зберігати інформацію про проведені транзакції протягом 5 років.

Криптовалютна біржа зобов’язана здійснювати моніторинг усіх транзакцій, ідентифікацію та персоніфікацію суб’єктів криптовалютних операцій в порядку, встановленому НБУ. Дохід, отриманий криптовалютною біржею від здійснення криптовалютних операцій, підлягає оподаткуванню відповідно до вимог чинного законодавства.

Також законопроект передбачає визначення основних термінів, таких як криптовалюта, криптовалютна біржа, криптовалютний кошик, криптовалютні транзакції, система блокчейн, користувач системи блокчейн, суб’єкт криптовалютних операцій, власник криптовалюти, майнер, майнінґ тощо.

Зокрема, криптовалюта у законопроекті визначається, як програмний код (набір символів, цифр і букв), який є об’єктом права власності, може виступати засобом міни, відомості про який вносяться і зберігаються у системі блокчейн в якості облікових одиниць поточної системи блокчейн у вигляді даних (програмного коду).

Користувачем системи блокчейн може виступати будь-яка фізична особа, фізична особа-підприємець або юридична особа, яка за допомогою власного та/або орендованого технічного обладнання підтримує працездатність системи блокчейн, здійснює проведення криптовалютних транзакцій і захисту системи блокчейн.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв