Одіозний нардеп Новинський відсудив 300 мільйонів доларів у Григоришина

339
Новинський виграв у суді понад 300 млн доларів

Компанія екс-гендиректора і одного з акціонерів ПАТ «Сумське НВО» Володимира Лук’яненка і його партнера нардепа від «Опозиційного блоку» Вадима Новинського виграла арбітражний спір у контролюючого «Сумське НВО» холдингу «Енергетичний стандарт» бізнесмена Костянтина Григоришина.

Відповідне рішення ухвалив Високий суд Англії та Уельсу – передає Економічна правда.

Суд відмовив адвокатам Григоришина в апеляції на рішення Лондонського комерційного арбітражу, ухвалене 9 травня минулого року.

Згідно з інформацією видання, ідеться про суму у понад 300 млн доларів.

Об’єктом розгляду є суперечка про опціон на пакет акцій у ПАТ «Сумське НВО».

Станом на початок 2016 року компанія Stremvol Holdings Lmited (Кіпр) володіла 83,736% акцій ПАТ «Сумське НВО», іще 10% належало «Просцено трейдинг» (Кіпр).

Наприкінці 2012 року «Смарт-холдинг» Новинського придбав у екс-гендиректора Сумського НВО Лук’яненка 25% акцій Great Station Properties, яка у свою чергу володіє 48,9% акцій Stremvol Holdings Limited.

Лук’яненко також надав «Смарт-холдингу» опціон на викуп акцій Great Station Properties. Таким чином, група вже стала власником 10,04% акцій заводу, а в майбутньому могла отримати контроль над 40,04% його акцій.

2013 року Лук’яненко заявив про намір разом зі «Смарт-холдингом» змінити керівництво сумського підприємства, яке було під контролем «Енергетичного стандарту».

При цьому він піднімав питання про використання незаконних схем, в результаті яких, за його словами, з об’єднання за 2 роки був вимитий весь прибуток і оборотні кошти в сумі 70-80 млн гривень, оскільки договори укладалися з замовниками не напряму, а через сумнівні фірми.

У свою чергу Григоришин, спростовуючи заяви Лук’яненка, нагадував, що 2012 року НВО ім. Фрунзе отримало майже 300 млн гривень чистого прибутку, однак розподілити її акціонери не змогли, оскільки збори в 2013 року не відбулися, зокрема, через неявку представників «Смарт холдингу» (також вони не відбулися в 2014, 2015 і 2016 роках).

Сумське НВО є одним з найбільших в Європі виробників газоперекачувальних агрегатів і комплектних компресорних станцій різного призначення; широкої номенклатури насосів, компресорів, центрифуг, обладнання для хімічної, газової та нафтопереробної промисловості, атомних електростанцій.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв