В СБУ розповіли, як терористи «ЛНР» наживалися на українських пенсіях

302
Терористи ОРДЛО нажились на українських пенсіях

Служба безпеки України заявила, що блокувала схему фінансування терористів так званої ЛНР через оборудку з отриманням з отриманням пенсій громадянами з тимчасово окупованих територій.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби відомства.

Протиправну схему організував учасник одного із незаконних збройних формувань «ЛНР».

«Він залучив до її реалізації сім’ю переселенців із Луганська, кур’єра-перевізника та ще декількох осіб. Зловмисник підшукував на Луганщині людей пенсійного віку, пропонував оформлювати та отримувати у Харкові українські пенсії за його посередництва», – ідеться у повідомленні.

«Співробітники спецслужби задокументували, що після зняття грошей з карток кур’єр переправляв їх до «ЛНР» організатору. Учасник угруповання потім віддавав частину суми пенсіонерам, а решту грошей забирав собі та спільникам. Орієнтовний «прибуток» зловмисників склав близько п’ятсот тисяч гривень», – повідомили в СБУ.

Оперативники спецслужби здійснили низку обшуків у Харкові та Попасній Луганської області в автомобілях та помешканнях учасників схеми.

«Під час їх проведення правоохоронці вилучили понад шістдесят банківських карток, переселенські довідки та копії паспортів громадян, які проживають на неконтрольованих територіях. У зловмисників вилучено більше ніж сто тисяч гривень та «чорну бухгалтерію», яка підтверджує проведення оборудки», – зазначають у Службі безпеки.

Під час досудового слідства перевіряється інформація щодо участі у схемі чиновників державних соціальних установ.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв