Українцям дозволили не платити супровідні комісії у кредитах

417
Правознавці прогнозують, що висновок ВСУ спровокує нову хвилю суперечок

Верховний Суд України, пославшись на закон «Про споживче кредитування», дозволив українцям не платити супровідні кредитні комісії, що не мають прямого відношення до споживчого кредиту.

Про це повідомляє UBR.

«Усі псевдокредитні комісії ВСУ визнав нікчемними і поставив, що їх сплата є обов’язковою. Наприклад, відкриття рахунку для перерахування суми позики – це обґрунтована кредитна комісія, а вже разова комісія в момент видачі кредиту – ні. І її людина платити не зобов’язана, а якщо вже сплатив, то вона повинна бути або врахована як внесок у тіло кредиту, або повернена позичальникові», – заявив старший партнер адвокатської компанії «Кравець і партнери» Ростислав Кравець.

За його словами, тим самим суд підтвердив, що практика з обіцяними людям 0% річних, які в підсумку переростають у 120-150%, повинна піти в минуле.

Загалом юристи називають нинішню постанову ВСУ великою перемогою.

Українські позичальники часто сперечаються з банками через необґрунтовано завищені комісії і досі люди найчастіше програвали подібні справи.

«У 90% судових суперечок досі вигравали банки. Звичайно, були випадки, коли судді вникали в казуїстику кредитних договорів і навіть вручну перераховували ціну кредиту без урахування необґрунтованих комісій. Але це були одиниці», – підкреслив керуючий партнер ЮФ «Можаєв і партнери» Михайло Можаєв.

Правознавці прогнозують, що цей висновок ВСУ спровокує нову хвилю суперечок.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв