Держава може стягнути 100 млн грн застави Насірова у бюджет

237
Застава Насірова може піти у держбюджет

Держава може стягнути 100 мільйонів гривень застави відстороненого глави очільника Романа Насірова у бюджет, оскільки він порушив умови запобіжного заходу.

Про це повідомляють журналісти програми Схеми.

8 червня Солом’янський районний суд Києва відхилив подібне клопотання, оскільки суддя не звернула уваги на докази детективів, що у Насірова може бути британський паспорт. Вона повірила адвокатам щодо того, що Міграційна служба анулювала його другий український закордонний паспорт.

Однак, за словами журналістів, з того часу з’явилися нові обставини, які доводять, що надана захистом Насірова інформація була недостовірною. У зв’язку з цим є причини повторно вимагати стягнення застави до бюджету.

Зокрема, суддя прийняла сторону захисту через свідчення про те, що другий український закордонний паспорт Насірова був «анульований працівником територіального органу Державної міграційної служби шляхом пробиття більше двох отворів у машинозчитуваній зоні».

Щоправда, пізніше цю інформацію спростувала сама Міграційна служба. У відповіді відомства на адресу НАБУ повідомляється, що «паспорт громадянина Насірова Р.М. № СDххх241 як недіючий, анульований та повернутий особі не значиться, а рішення про його анулювання співробітниками не приймалося».

Цю інформацію підтвердили у листі від Міністерства закордонних справ від 9 вересня 2017 року.

Щодо британського паспорту Насірова, суддя відмовилась приймати докази, пояснюючи це тим, що відповіді британської сторони отримані нібито в межах іншого кримінального провадження.

У НАБУ і САП вважають це рішення неправомірним, оскільки уповноваженим органам Великої Британії повідомили про зміну номеру кримінального провадження, в рамках якого робився запит про міжнародну правову допомогу.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв