На підтримку децентралізації Україна отримає від ЄС майже 100 мільйонів євро

160
Міністр регіонального розвитку, будівництва й житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко повідомив, що керівництво ЄС планує надати українській владі на підтримку децентралізації майже 100 мільйонів євро.

«Ми вже підготували Меморандум і Угоду між ЄС і урядом України про підтримку в розмірі майже 100 мільйонів євро щоби, в першу чергу, здійснити навчання керівників наших об’єднаних територіальних громад і працівників, які працюватимуть у виконавчих комітетах. Також ми домовилися про відновлення, будування й облаштування близько 600 центрів надання адміністративних послуг, підготовку фахівців, які розроблятимуть інвестиційні програми і визначатимуть згідно зі стратегією регіонального розвитку ті найкращі програми», − повідомив Зубко.
Він також підкреслив, що Європейський Союз готовий підтримати і профінансувати лише прозорі проекти, які підтримає громада. До слова, нині в Україні, відповідно до програми децентралізації, вже запрацювало майже 160 територіальних громад, проте, за словами міністра, близько 30 з них досі не забезпечені належним фінансуванням.
Нещодавно портал «Слово і діло» повідомив, що відповідно до Угоди чинної коаліції влада в частині децентралізації українська влада виконала лише 25% від загального обсягу передбачених зобов’язань.

Коментарi

Коментарiв