Манафорт міг відмивати гроші для Януковича і Ко: розслідування ФБР

308
Манафорта підозрюють у відмиванні грошей для Януковича і його партії

Федеральна служба безпеки США вивчає грошові перекази на великі суми від офшорних компаній екс-політтехнолога Партії регіонів Пола Манафорта на рахунки у Сполучених Штатах. Розслідування роблять задля того, щоб з’ясувати, чи не відмивав Манафорт гроші для уряду України часів президентства Віктора Януковича.

Про це пише Buzzfeed.

За інформацією видання, ФБР виявило 13 підозрілих переказів на суму близько 3 мільйонів доларів, які офшорні компанії, пов’язані з Манафортом, здійснювали в 2012-2013 роках.

«На ці транзакції, про які раніше не повідомлялося, звернули увагу співробітники правоохоронних органів ще в 2012 році, коли вони почали вивчати банківські перекази, щоб визначити, чи приховував Манафорт гроші від податкових органів або допомагав режиму Януковича, близького до президента Росії Владіміра Путіна, відмивати деякі з мільйонів, вкрадені через корупційні оборудки», – ідеться у статті.

Уперше ці грошові перекази були відзначені фінансовими установами США, які згідно з законом, зобов’язані повідомляти до відділу казначейства про будь-які угоди, які вони вважають підозрілими.

Щоправда, схожі «повідомлення про підозрілі дії» ще не свідчать про факт скоєння злочину. Федеральний закон вимагає, щоб фінансові установи подавали звіти про касові операції, які перевищують 10 тисяч доларів за один день, навіть у тому випадку, якщо ці транзакції є законними.

Окрім того, банки зобов’язані подавати звіти, коли вони підозрюють відмивання грошей або інші фінансові злочини.

Так, експерти звернули увагу на незвичайну поведінку серед п’яти офшорних компаній, які, за словами влади, пов’язані з Манафортом: Global Endeavor Inc., Lucicle Consultants Ltd. і три інших.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв