Нацбанк спростив відкриття і ведення банківських рахунків

311
НБУ спростив користування банківським рахунком

Відсьогодні Національний банк України спростив порядок відкриття, використання, залучення коштів на рахунки клієнтів банків і здійснення безготівкових розрахунків.

Про це свідчить постанова №106.

У зв’язку з цим скасовано обов’язок щодо використання підприємством печаток на документах (у тому числі на розрахункових документах), дозволено укладати договори про відкриття банківського рахунку та банківського вкладу в електронній формі, зокрема, шляхом приєднання клієнта до публічної пропозиції укладення договору.

Крім того, тепер клієнтам, які вже мають рахунки в банку, надано право на відкриття таких рахунків у цьому банку без особистої присутності, шляхом подання документів за допомогою засобів інформаційних, телекомунікаційних, інформаційно-телекомунікаційних систем.

Постановою також:

  • передбачено поступку права вимоги за договором банківського вкладу;
  • запроваджено норми по використанню при здійсненні операцій за рахунком фізичної особи зразка його підпису або довіреної особи, зазначеної у договорі банківського рахунку/договорі банківського вкладу/довіреності або іншому документі, визначеному внутрішніми положеннями банку;
  • визначено порядок відкриття і використання поточних рахунків фізичних осіб, цивільна дієздатність яких обмежена;
  • визначено порядок відкриття фізичними особами-підприємцями поточних рахунків фізичним особам для здійснення деяких видів виплат заробітної плати та прирівняних до неї платежів;
  • удосконалено режим функціонування поточних рахунків клієнтів, зокрема в частині виплат, пов’язаних із відрядженням.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв