ДФС і НАБУ заарештували 450 млн найвідомішого контрабандиста України

423
В.о. очільника ДФС Мирослав Продан

Державна фіскальна служба України спільно з Національним антикорупційним бюро в результаті спільних дій наприкінці минулого тижня заарештували 450 мільйонів гривень, що належать двом десяткам одеських компаній-імпортерів, які контролює один із найвідоміших контрабандистів України.

Про це у своєму Facebook повідомив в.о. очільника ДФС Мирослав Продан.

«Поясню, як працювала схема. Одеське угруповання контрабандистів створило десятки фірм-одноденок, директорами яких є підставні особи. Ці компанії отримували великий обсяг товару з Китаю (взуття, тканини, сумки тощо). Постачанням товару з Китаю займались аналогічні фірми-прокладки. Контракти ж фактично фабрикували в Одесі. У документах вказували вартість товару, занижену в десять та більше разів», – підкреслив чиновник.

За його словами, взуття ділки декларували по 13 гривень за кілограм.

«Отримавши декларації з вочевидь недостовірними даними, митники коригували митну вартість до рівня, який відповідав реальній вартості товару. Але представники одеських компаній, користуючись 55-ою статтею Митного кодексу, вносили на рахунки митниці відповідні фінансової гарантії, що давало можливість направити товар у вільний обіг», – зазначив представник ДФС.

Потім ці компанії-імпортери зверталися до одного з одеських судів, і група суддів скасовувала рішення митниці, фактично зобов’язуючи її розмитнювати товар за значно заниженою вартістю та повертати імпортерові його фінансову гарантію.

«Хоча було цілком очевидно, що довіряти документам, які надають компанії-імпортери, не можна. Це цілковита фікція. Але одеські судді чомусь цього не помічали», – зауважив Продан.

Кошти контрабандистів заарештовані, однак їхні імена не називають.

ДФС разом із НАБУ досягли значного прогресу у боротьбі зі схемами по мінімізації митних платежів. У результаті наших спі…

Опубліковано Мирославом Проданом 1 листопад 2017 р.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв