ЄС може запровадити обов’язкову плату за в’їзд для українців

790
Євросоюз може запровадити плату для громадян країн не з ЄС

Європейський парламент анонсував нові правила в’їзду для громадян іноземних держав, що не входять до Європейського Союзу. Нововведення торкнуться близько 60 країн, серед яких опиниться і Україна.

Про це повідомляє UBR.

Нині документ, який набуде чинності з 2020 року, перебуває ще в розробці. Однак Європарламент вже озвучив ключові зміни, які планує запровадити для іноземців.

Основне нововведення, покликане убезпечити європейців, – це створення електронної системи ETIAS, яка в автоматичному режимі протягом 72 годин даватиме дозвіл (або відмову) у відвідуванні зони ЄС, ґрунтуючись на наданих туристами даних.

Реєстрація в такій системі обійдеться в 10 євро.

«Швидше за все, на нас чекають дві зміни: в частині тих громадян, які вже на сьогодні користуються лібералізованим візовим режимом, тобто мають біометричні паспорти. Тепер, крім біометричного паспорта, необхідно буде зайти на спеціальний сайт ЄС, зареєструватися там, заповнити анкету, яка включає всі персональні дані, дані відвідування ЄС, дані про можливі правопорушення, про перебування у зонах конфлікту. Фактично ця анкета буде повноцінною анкетою, яку ми раніше подавали в посольство на візу», – пояснив політолог Руслан Бортник.

«Крім того, необхідно буде заплатити 10 євро в якості оплати за послуги обробки цієї анкети, оплати за відвідування ЄС. Це два ключові нововведення, які на нас чекають у випадку, якщо ми вже маємо біометричний паспорт», – додав експерт.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв