«Укрзалізниця» закупила туалети на 162 мільйони за завищеними цінами

1184
«Укрзалізниця» відзначилась новим скандалом

30 жовтня 2017 року філія «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Укрзалізниця» за результатами тендеру замовила у підприємства «Рост» запасних частин на 161,8 мільйона гривень.

Про це повідомляють Наші Гроші.

Цього року поставлять 150 комплектів власного виробництва для туалетів пасажирських плацкартних вагонів по 1,08 млн грн. Зокрема ідеться про обладнання вакуумного туалету для одного вагона (1,04 млн грн), підлогу туалету для робочої сторони (5,3 тис. грн) і неробочої сторони (4,8 тис. грн), комплект кронштейнів і виробів для монтажу туалетів (32,4 тис. грн). При цьому в ціну не входить монтаж, який здійснюватимуть окремо.

У травні залізниця купувала такі комплекти, в тому числі і у «Роста», на 19% дешевше – в середньому по 905 тис. грн за одиницю. У порівнянні з торішньою ціною туалет подорожчав на 19%, а монтажний комплект – на 29%.

На відміну від весняної закупівлі, на цей раз тендерна документація не містила вимог по трирічному підтвердженому досвіду співпраці з «УЗ» по установці туалетів і відповідності туалетів конкретним технічним умовам, які узгоджені саме для «Роста» на туалети «Екотол-ВАК».

Журналісти-розслідувачі підкреслюють, що ціна близько 1 млн грн за туалетну систему для одного пасажирського вагона дуже висока в порівнянні з Росією. Зокрема, «РЖД» на тендері купує туалети за 832 тис. грн із роботами по монтажу.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв