Кремль щодня нараховує Україні штраф за невиплату «боргу Януковича»

246
Згідно з позовом РФ до англійського суду, нині Україна винна Росії більше 3 мільярдів доларів так званого боргу Януковича разом із відсотками.

Відповідно до позову російської компанії The Law Debenture Trust Corp. до України, 21 грудня минулого року у зв’язку з невиплатою боргу сумою понад 3 мільярда доларів, українська сторона порушила договір довірчого управління, умови позики і агентську угоду з Citibank як платіжним агентом і реєстротримачем.
Унаслідок відмови України платити, повірений (трасту) і Міністерство фінансів РФ (як єдиний власник паперів) зазнали збитків, які потрібно оцінити суду, включаючи невиплачені 3,075 мільярда доларів, штрафні відсотки, а також різноманітні інші витрати щодо захисту своїх прав у рамках випуску облігацій, – зазначено в позові.
Російська сторона також заявила, що штрафний відсоток повинен становити понад 680 тисяч доларів щоденно згідно з законодавчо встановленою ставкою боргу, визнаною резолюцією суду.
Нагадаємо, 2013 року Кремль надав Україна понад 3 мільярда доларів в якості винагороди колишньому Президенту Віктору Януковичу за відмову від підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

Коментарi

Коментарiв