Суркіси виграли у «ПриватБанку» апеляцію на 1 мільярд гривень

238
«ПриватБанк» повинен виплатити солідну суму братам Суркісам

Київський апеляційний адміністративний суд 6 листопада зобов’язав «ПриватБанк» повернути родині Суркісів 1,05 мільярда гривень, 266,2 тисячі доларів і 7,8 тисячі євро.

Про це Українським новинам повідомила прес-служба Національного банку.

27 грудня 2016 року Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження за позовом сім’ї Суркісів: Ігоря, Григорія, Рахміль (батько Ігоря й Григорія), Марини (дочка Ігоря), Світлани (дочка Григорія) Суркісів й Поліни Ковалик (дружина Григорія).

Вони просили скасувати рішення НБУ №105 від 13 грудня 2016 року, яким вони були визнані інсайдерами «ПриватБанку».

На етапі роботи тимчасової адміністрації в банку була проведена процедура конвертації коштів інсайдерів банку в капітал (bail-in).

Матеріали суду свідчили, що Ігор Суркіс мав у «ПриватБанку» рахунок на 151 млн гривень, Поліна Ковалик – 514,1 млн гривень, Григорій Суркіс – 163,1 млн гривень, Марина Суркіс – 174,5 млн гривень, Рахміль Суркіс – 44,8 млн гривень.

Також вони вимагали повернути їм 266,2 тис. доларів і 8 тис. євро ненарахованих відсотків за депозитами.

17 травня суд визнав незаконним і скасував рішення комісії НБУ про визнання пов’язаними із «ПриватБанком» особами сім’ї Суркісів, а також скасував накази тимчасового адміністратора «ПриватБанку», які стосувалися рахунків фізосіб.

При розгляді цих справ НБУ вказував, що Ігор Суркіс і Ігор Коломойський – акціонери в тому числі телеканалу «1+1», що свідчить про зв’язок Суркіса із Приватбанком, а тому й родичі Ігоря Суркіса теж уважаються пов’язаними із Приватбанком особами.

Суд дійшов висновку, що не доведена істотна участь Ігоря Суркіса в пов’язаних із «ПриватБанком» компаніях – ТОВ «Телерадіокомпанія «Студія 1 + 1», ТОВ «Гравіс-Кіно» і ПрАТ «Телекомпанія «ТЕТ».

Суд послався на те, що в Єдиному держреєстрі юросіб і фізосіб-підприємців Ігор Суркіс не вказаний власником істотної участі, бенефіціаром, учасником, керівником або будь-якою іншою особою у зазначених структурах.

Також суд ухвалив рішення, що НБУ належним чином не довів зв’язок Ігоря Суркіса в тому числі з «Запорізьким заводом феросплавів» і «Нікопольським заводом феросплавів» (одним із бенефіціарів яких є Коломойський).

6 листопада Київський апеляційний адміністративний суд відхилив апеляцію Національного банку, Міністерства фінансів, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

НБУ уже подав касаційну скаргу у Вищий адміністративний суд і звернувся в суд із проханням призупинити виконання вищезгаданого рішення до вирішення спору в касаційній інстанції.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв