Кияни вклали у Театр на Подолі втричі більше, ніж Roshen

335
Сума із бюджету Києва для Театру на Подолі втричі перевищує меценатський внесок корпорації Roshen

Сума грошей із бюджету столиці, вкладених в Театр на Подолі втричі перевищує меценатський внесок корпорації Roshen.

Про це йдеться у розслідуванні програми «Схеми», передає Радіо Свобода.

Журналісти не змогли знайти інформацію про фінансування театру з бюджету Києва за весь період, починаючи з 1992 року, бо нібито частина з них втрачена під час Революції гідності.

«У зв’язку з подіями, що відбулися під час проведення масових акцій громадського протесту в 2013-2014 роках, інформацію щодо фінансування з бюджету міста Києва об’єктів капітального будівництва до 2014 року в департаменті фінансів втрачено», – відповіли у департаменті фінансів Київської міської адміністрації на запит редакції.

У зв’язку з цим вони проаналізували наявні дані бюджетних коштів з 2000 по 2015 рік з урахуванням зміни курсу долара та прийшли до висновку, що ця сума втричі перевищує внесок Roshen, розміром 174 мільйони гривень.

До цього часу корпорація не була меценатом реконструкції театру.

«Протягом 15 років на реконструкцію театру в бюджеті закладалися різні суми. Найменше у 2014 – 434,6 тисячі гривень, найбільше у 2006 – 35 мільйонів. Загальна сума із 2000 по 2015 роки складає 103,75 мільйона гривень. А це всього на третину менше за 174 мільйони заявленого внеску Roshen», – йдеться у повідомленні.

Журналісти підрахували, що у доларовому еквіваленті, з урахуванням зміни курсу, протягом періоду фінансування театру з бюджету Києва виділили 17,61 мільйона доларів. Внесок Roshen склав 6,8 мільйона доларів.

У «Схемах» запитали у Президента Петра Порошенка, чому під час офіційного відкриття він подякував лише Roshen.

«Звертайтеся до Roshen, нехай вони дадуть вам відповідь. Все просто. Я думаю, що ви маєте неточну інформацію. Перевірте, і я теж перевірю», – відповів глава держави.

Крім того, журналісти відправили запит кондитерській корпорації з питанням, чому на інформаційній табличці будівлі йдеться лише про кошти корпорації, витрачені на реконструкцію театру.

«Інформація, пов’язана із зазначеною реконструкцією у період до появи мецената не стосується корпорації Roshen», – зазначено у відповіді прес-служби.

Колишній начальник Головного управління культури і мистецтв Олександр Биструшкін заявив, що міські бюджетні кошти не завжди освоювалися в запланованому обсязі, а влада керувала будівництвом неефективно: «Ми хотіли його відкрити 2007 року. І відкрили б. Тому що до літа, коли відбулись перевибори, і Черновецький зі своєю розчудесною молодою командою прийшов до влади, то там уже було на 80 відсотків збудовано. Такі господарники прийшли… Чагарники повиростали на тій недобудові».

Крім того, журналісти поцікавилися у СБУ про результат розслідування у справі 2011 року про розкрадання понад двох з половиною мільйонів гривень під час реконструкції театру.

«У Головному управлінні відсутня інформація щодо стану розслідування означеної кримінальної справи та можливого притягнення будь-яких осіб до кримінальної відповідальності. Головним управлінням матеріали направлені до прокуратури Подільського району (на даний час Київська місцева прокуратура №7)», – відповіли у прес-службі.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв