Російський олігарх недоплатив в Україні 800 млн грн податків

336
Олег Дерипаска недоплатив Україні сотні мільйонів податків

У результаті проведеної перевірки на Запорізькому алюмінієвому комбінаті ДФС додатково нарахувала майже 800 мільйонів гривень податків.

Про це повідомляє Офіс великих платників податків ДФС.

Нині відповідне рішення має бути ухвалено судом першої інстанції, куди Вищим адміністративним судом України цю справу ЗАлК було направлено на новий розгляд.

Суть справи полягає у тому, що колишній найпотужніший український виробник алюмінію ПАТ «Запорізький алюмінієвий комбінат» протягом тривалого часу систематично використовував схеми мінімізації податкових зобов’язань та ухилення від оподаткування.

Протягом останніх років виробничої активності (2009 – 2012 роки) комбінат постійно продавав свою продукцію за ціною нижче собівартості, що зумовило не лише заниження об’єкту оподаткування податком на прибуток, але й виникнення необґрунтованих підстав для відшкодування з бюджету податку на додану вартість.

У Запорізькому управлінні Офісу великих платників податків ДФС повідомили, що вже є позитивна судова практика в аналогічних справах саме з ПАТ «ЗАлК», де суди зазначають відсутність економічних підстав для систематичної реалізації продукції за ціною нижче собівартості.

Підприємство не надало фактичної інформації на підтвердження відповідності застосованої ціни на спірну металопродукцію об’єктивним ринковим чинникам.

Додамо, пакет акцій ВАТ «Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат» у розмірі 68,01%, перебував у власності кіпрської компанії «Velbay Holdings Limited», яку пов’язують із російською компанією «РусАл» Олега Дерипаски.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв