$25 млн у біткойнах, які пожертвували на WikiLeaks, зникли з рахунків організації

314
Існує імовірність, що WikiLeaks просто відправила кошти на інший рахунок

Два незалежних джерела, проаналізувавши біткойн-транзакції WikiLeaks, заявили, що у організації має бути більше 25 мільйонів доларів у цій криптовалюті, а є всього лише близько 25 тисяч.

Про це повідомляє The Daily Beast.

Починаючи з 2011 року WikiLeaks надав можливість робити пожертвування в біткойнах.

Незважаючи на те, що біткойн вважається анонімною валютою, блокчейн – це «відкрита книга», по якій можна відстежити всі транзакції, що і зробили два незалежних експерта.

Як зазначив журналіст і колишній співробітник WikiLeaks Джеймс Болл, у грудні 2013 року той, хто контролює біткойн-гаманець організації, перемістив близько 3000 біткойнів (на той момент за курсом 800 доларів за один) на інші рахунки. На рахунку організації залишилося 1,5 біткойна або близько 23 тисяч доларів за нинішнім курсом.

За словами експертів, кілька біткойн-гаманців отримали значні суми з основного гаманця WikiLeaks – 1500 біткойнів або понад 25 мільйонів доларів за нинішнім курсом криптовалюти. Є ще близько дюжини пов’язаних рахунків, на яких зберігаються близько 60 біткойнів, тобто понад 700 тисяч доларів.

Існує імовірність, що WikiLeaks не передали свої біткойни комусь, а просто відправили їх на інший рахунок. Однак засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж цю ситуацію не прокоментував.

ЗМІ підкреслюють, що відсутність інформації про те, як використовуються ці кошти, породжує питання про прозорість організації щодо власних фінансів.

WikiLeaks – міжнародна організація, що займається витоками таємної інформації та її подальшою публікацією на своєму сайті. Джерела інформації завжди залишаються анонімними. Зокрема WikiLeaks оприлюднювала документи, що стосуються українських політиків та олігархів, – Дмитра Фірташа, Юрія Луценка та інших.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв