Тіньова економіка провалить пенсійну реформу, − експерт

213
Провідний експерт соціальних і гендерних програм Центру Разумкова Ольга Пищуліна висловила думку, що пенсійна реформа не зможе подолати дефіцит ПФ України.

Нагадаємо, протягом 2015 року Пенсійній фонд України на відповідні виплати населенню витратив близько 260 мільярдів гривень, проте лише приблизно 170 мільярдів із цієї суми ПФ залучив із власних резервів.
Майже 100 мільярдів гривень додали з державного бюджету, тобто вкотре скористалися коштами платників податків. Глава відомства Олексій Зарудний зазначив, що 2016 року ПФ на пенсійне забезпечення планує витратити приблизно на 18 мільярдів гривень більше ніж торік.
«Гроші на пенсії будуть у будь-якому випадку. Традиційно Пенсійний фонд у нас дефіцитний, і щороку його дефіцит покривають за рахунок бюджету. Інша річ, що маємо проблеми і з наповненням бюджету. Одна з основних наших проблем − стрімке старіння населення. Це проблема не лише України, а й багатьох країн Європи. Але у нас, окрім демографічної проблеми, є ще й економічна. Те, що кількість людей, які сплачують єдиний соціальний внесок, скорочується, свідчить, що тіньова економіка зростає. Одним із елементів боротьби з тіньовою економікою мало стати скорочення ставки ЄСВ. Але який воно дасть ефект? Поки тенденції немає, тому вирішувати проблему пенсійного забезпечення не можна лише пенсійною реформою. Це мають бути комплексні економічні реформи, які б стимулювали створення нових робочих місць, вихід підприємців з тіні, зростання заробітних плат», − висловила думку Пищуліна.

Коментарi

Коментарiв