НБУ попередив українців про зростання кількості онлайн-шахраїв

190
Директор департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Сергій Шацький констатував, що протягом 2015 року в Україні значно зросла кількість онлайн-шахраїв.

«У мережі Інтернет відбулось понад 43 тисячі шахрайських операцій на суму майже 95 мільйонів гривень, за допомогою банкоматів − кількість незаконних дій і сумнівних операцій становила майже 10 тисяч на суму понад 15 мільйонів гривень, а у торговельній мережі зафіксовано майже 5 тисяч таких операцій на суму майже 14 мільйонів гривень», − оголосив Шацький під час прес-конференції 13 квітня.
Він також повідомив, що протягом минулого року кількість фінансових установ, які повідомили Національному банку України про факти шахрайства або сумнівні операції, різко зросла майже до 50. 
Тим не менше, за словами представника НБУ, український ринок платіжних карток не сильно залежить від обсягів збитків банків у зв’язку з шахрайством із цими картками − додає Економічна правда. 
«Проте, від таких дій у першу чергу страждають громадяни. Крім того, це шкодить широкому розвитку безготівкових операцій у нашій країні. Саме тому, Нацбанк приділяє велику увагу підвищенню рівня фінансової обізнаності населення й інформуванню про правила безпечних безготівкових розрахунків», − зазначив Шацький. вів у тому, що ухвалення цього «рішення» стало можливим виключно за вказівкою Кремля, що свідчить про ескалацію Путіним і його оточенням конфронтаційних форм взаємин з усією міжнародною спільнотою», − написав у своєму Facebook Чубаров.

Коментарi

Коментарiв