Скандал із шахрайством у «ПриватБанку»: чи боятися клієнтам

457
Яблоновський переконує: клієнтам банку нема чого побоюватися на тлі скандалу

Безумовно, клієнтів «ПриватБанку» хвилює скандал із шахрайством в установі, однак це – питання до колишніх власників. Тож це жодним чином не торкнеться вкладників.

Про це у коментарі Слову і Ділу розповів начальник департаменту фінансових досліджень компанії GfK Ukraine Дмитро Яблоновський, оцінюючи ситуацію в «ПриватБанку» на тлі звинувачень у шахрайстві.

«По суті, коли держава націоналізувала «Приват», то уже тоді влила достатньо капіталу. Так, це гроші платників податків, тобто нас усіх, але вони влиті із запасом, із резервів. Таким чином, всі проблемні кредити покриті резервом», – переконує аналітик.

«Звичайно, ми, громадяни України, як власники хотіли б повернути ці гроші», – додав він.

За його словами, нині залежить від розслідування, яка частина тих грошей, що ми всі разом інвестували в цей банк, потенційно зможе повернутися.

За словами фахівця, що активніше працюватимуть міжнародні партнери, ГПУ, то більша імовірність, що частина цих грошей буде знайдена, зазначив він.

«Відповідно, ця сума буде повернута банку і, як наслідок, вони будуть розформовані в поточні кредити», – зауважує фінансист.

Крім того, він запевнив, що панікувати точно немає жодних підстав: «Капітал внесений із запасом, із тим, щоб покрити всі проблемні кредити, які й намагаються зараз повернути. Хоча б частину, яка була виведена з банку, а потім за кордон».

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв