Американський бізнесмен судитиметься з Україною через мільярди Януковича

407
Адвокати Кісліна складають позови з метою отримати вже $23 мільйони

Американський бізнесмен українського походження Сем Кіслін судитиметься з «Ощадбанком», на рахунках якого зберігалися активи його кіпрської фірми Opalcore, що фігурує у системі відмивання грошей поплічників президента-втікача Віктора Януковича.

Про це він заявив журналістам Слідство.Інфо, які проводили розслідування «Мільярди Януковича: чи надовго гроші повернулись до українського бюджету».

Продавцем компанії Opalcore була британська фірма Exbridge Properties L.P., пов’язана з компаніями, які, за версією українського офіційного слідства, належать до «грошової пральні» олігарха-втікача Курченка і віце-прем’єра часів Януковича Арбузова. Кіслін запевняє, що особисто ні з Курченком, ні з Арбузовим не знайомий – лише читав про них у пресі.

За його словами, він купив на відкритому ринку цінні папери і був переконаний, що після того, як вони будуть погашені, він зможе отримати свої гроші: «Однак коли я прийшов у банк по гроші, люди з банку сказали «ні, гроші арештовані». Я питаю: «На яких засадах гроші арештовані?», а вони кажуть: «Бо гроші належать екс-президенту України».

Про арешт придбаних активів бізнесмен дізнався восени 2017 року, а у грудні приїхав в Україну.

Кіслін стверджує, що хотів отримати свої $20,9 мільйона й інвестувати їх в українську економіку. Нині ж американські та українські адвокати Кісліна складають позови з метою отримати вже $23 мільйони і сума весь час зростає.

«Якщо моє питання не вирішиться на найвищому рівні, то я піду до американського суду, і люди будуть приїжджати і відповідати перед міжнародним законом», – пообіцяв бізнесмен.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв