Влада приховує наявність коштів для медичної реформи, − експерт

233
Проектний менеджер реформи охорони здоров’я Національної ради реформ Павло Ковтонюк зазначив, що насправді українська влада має багато грошей для реалізації медичної реформи, хоча і стверджує зовсім інше.

Ковтонюк проаналізував чвари сторін обговорення кандидатуру на посаду глави Міністерства охорони здоров’я України, якого під час затвердження складу нового Кабінету Міністрів так і не змогли обрати.
«Багато з тих, хто готовий допомагати, ще перебувають «поза зоною уваги» МОЗ. Цю мережу не слід не втратити. Навпаки, основна робота міністра – розбудовувати такі команди. Найбільшою помилкою буде знайти міністра, «щоб підтримував поточний стан справ». Люди очікують реформи, і щоби пред’явити їм за два роки бодай якийсь результат, потрібно зробити масу тяжкої роботи вже сьогодні», – зазначив у коментарі Українській правді проектний менеджер реформи охорони здоров’я. 
Він також наголосив, що насправді українська влада має багато коштів, які можна надати для реалізації медичної реформи, хоча стверджують політики зовсім інше. Крім того, нещодавно Ковтонюк здійснив зустріч із одним з координаторів аналогічної реформи в Литві.
«Я довідався, що у цій країні реформу робили не міністр, і не заступники – це робили радники. А роль політичних фігур була в тому, аби відстоювати реформу й забезпечувати її невпинність. Зазвичай реформи в медичній галузі потребують не менше 5-7 років, тому я погоджуюся з таким підходом», – повідомив експерт.
Він нагадав, що, згідно з результатами опитування, для українців нині медична реформа нині є однією з найбільш пріоритетних, хоча населення і втомилося у зв’язку з постійним процесом політичних чвар щодо таких радикальних змін. 

Коментарi

Коментарiв