Одіозний Льовочкін просив гроші у олігархів для Манафорта – ЗМІ

327
Льовочкін досі не прокоментував черговий скандал за його участю

Заступник очільника фракції «Опозиційний блок» Сергій Льовочкін просив в українських олігархів гроші для колишнього політтехнолога і радника екс-президента Віктора Януковича Пола Манафорта.

Про це Громадському повідомив журналіст Френк Фоер, який нещодавно опублікував розслідування про Манафорта  The Atlantic.

«Манафорт міг звернутися до Сергія Льовочкіна, а той – до Януковича, і сказати: Манафорт хоче 10 мільйонів доларів. Янукович відповідав: гаразд, то дай йому ці 10 мільйонів. Тоді Льовочкін звертався до низки українських олігархів і казав: ти маєш дати мільйон доларів», – підкреслив Фоер.

Відповідно до його інформації, Льовочкін отримував власний шмат від цих грошей – «тобто маржу за те, що збирав ці гроші від імені Манафорта».

«Громадське» звернулося за коментарем до Льовочкіна. Однак на момент публікації не отримало відповіді.

Окрім Льовочкіна, Манафорт був знайомий із Рінатом Ахметовим. За інформацією журналіста, Манафорта з Ахметовим познайомив російських олігарх Олег Дерипаска під час Помаранчевої революції.

«Ахметов допоміг зв’язати Манафорта з Януковичем. Коли той перебував у Чехії одразу після Помаранчевої революції, команда Манафорта приїхала зустрітися з ним. Вони налагодили співпрацю. Коли Януковичу знадобилася особа, якій він би міг довіритися, він звернувся до Пола Манафорта», – зазначив Фоер, додавши, що однією з основних цілей роботи Манафорта було створення візуальної картини стосовно ув’язнення Юлії Тимошенко.

Крім того, журналіст розповів, в період своєї роботи в Україні Манафорт намагався виправдовувати ув’язнення Юлії Тимошенко: «Головне, що Манафорт зробив для Януковича, – намагався виправдовувати ув’язнення Тимошенко. Він працював із юридичною компанією Skadden, Arps і Ґреґором Крейґом, а ті готували юридичне обґрунтування переслідування екс-прем’єрки».

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв