Україна витрачає сотні тисяч гривень на пільги Ющенка

212
Згідно з результатами розслідування журналістів програми «Схеми», екс-президент України Віктор Ющенко є найбільш привілейованим серед колишніх глав держави завдяки відповідному указу екс-гаранта Віктора Януковича.

12 березня 2010 року екс-президент, політик-утікач Віктор Янукович затвердив указ «Про забезпечення, обслуговування й охорону Віктора Ющенка». Положення документа оприлюднили лише приблизно півтора роки тому.
Згідно з офіційною інформацією, Ющенко вже не проживає в державному будинку в Конча-Заспі, проте на території держдач за ним усе одно закріплене інше житло. Представник Державного управління справами повідомив, що воно поки недобудоване. 
Відповідно до указу Януковича, держава гарантувала Ющенку два транспортних засоби − Mercedes Benz і Volkswagen, а також троє водіїв. У цілому протягом 2015 року на обслуговування автомобілів екс-президента витратили майже 180 тисяч гривень.
Також протягом минулого року, окрім виплат пенсії, близько 115 тисяч гривень колишньому главі державі надали згідно зі статтею щододовічного грошового утримання. Ще понад 320 тисяч гривень 2015 року Україна витратила на помічників Ющенка. Крім того, за ним закріплений кухар, дві покоївки та два офіціанти. Проте, відповідно до інформації Державного управління справами, політик уже 2 роки не користувався їхніми послугами.
Додамо, колишні Президент України Леонід Кравчук і Леонід Кучма отримують значно менші суми від держави. Зокрема, Кучмі надали автомобіль Mercedes Benz без водія, на утримання якого протягом року було надано лише 56 тисяч гривень.

Коментарi

Коментарiв